Přeskočit na obsah

Tunisko: Zemi datlí a dlouhých písčitých pláží si zamilujete

Za tři hodiny letu se ocitnete na severu Afriky v Tunisku. Daleko od stresu a každodenního spěchu. Čas lehce zpomalí a vy tak můžete začít vnímat atmosféru Tuniské republiky. Tuto zemi si zamilujete pro její rozmanitou přírodu, památky a pohostinnost místních obyvatel.

Tunisko je oblíbenou destinací Čechů, minulý rok zemi navštívilo 110 000. Tato nejmenší země severní Afriky má členité pobřeží, které je dlouhé až 1300 km. Dokáže návštěvníkům nabídnout různorodou krajinu, písečné pobřeží, skvělou kuchyni a příjemnou atmosféru pro odpočinek, ale i sporty jako je např. golf.

Přírodní bohatství
Často se vydáváme do Tuniska za dlouhými písečnými plážemi a průzračným mořem. Kromě toho je láká slunečné klima, které je ideální pro dovolenou téměř po celý rok. V letě se do Tuniska jezdí za odpočinkem u moře, v zimě za poznáním křížem krážem. Zde je pár míst, která nelze vynechat. Na severu Tuniska se rozprostírají korkové duby a piniové borovice. Poloostrov Cap Bon je známý pro pěstování vinné révy, pomerančů a papriky, ze které se vyrábí oblíbená a velmi známá pálivá pasta Harrisa. Ve středu země vás okouzlí olivovníkové háje. Při své cestě ve vnitrozemí byste neměli minout solné jezero Chott el Dierid. Jedná se o zvláštní přírodní úkaz na pomezí písečné a kamenité pouště. Za ním se rozprostírá Sahara – největší tropická poušť na světě a jejich oázách se pěstují tolik proslulé datle. V poušti můžete dokonce i přespat ve stanech, a vyzkoušet si tak trochu jiné dobrodružství.

Památky, které překvapí
Když se řekne Tunisko, málokoho napadne, že zde najdeme až 8 míst a památek, které jsou zapsány na světovém dědictví UNESCO. Jaké to jsou? Světoznámé Kartágo, archeologické naleziště Dougga, římské koloseum El Jem, punské sídliště Kerkouaene, národní park Ichkeul, mediny v Tunisu, Kairouanu a Sousse.

Kdy se vydat do Tuniska?
Hlavní sezona je od května do října. V tomto období vás čeká příjemné teplo a koupání v moři. Největší výběr dovolených v Tunisku s širokou nabídkou hotelů naleznete na www.eximtours.cz. Pokud vám ale nevadí chladnější teploty, prozkoumat Tunisko můžete i během zimních měsíců, právě ty jsou nejvhodnější k návštěvě Sahary.

reklama

reklama

reklama

reklama