Přeskočit na obsah

Tradiční brněnské Vánoční veletrhy jsou tady!

Tradiční a vždy netrpělivě očekávané brněnské Vánoční veletrhy otevřely své brány a potrvají až do 16. prosince 2018. Komfortní prostředí moderních pavilonů F a G1 umožňuje uspořádání vánočních trhů v teple, takže nepřízeň počasí vás nijak nemůže zaskočit. Můžete se spolehnout, stejně jako roky předchozí, že na vás čekají stovky prodejců a vy máte šanci pořídit dárky pro celou rodinu a navíc si užít příjemnou vánoční atmosféru. 

Mezi pavilony vznikne prostor pro stánky s občerstvením, ať už v podobě dobrého jídla, vánočních specialit a samozřejmě i punče a svařáku. V pavilonu F je připraven také moderní dětský koutek, který uvítají zejména maminky, které by jinak jen velmi těžko mohly utajit dárky určené pod stromeček.

Na Vánočním veletrhu seženete dárky pro všechny své blízké – ať už pro maminku, tatínka, babičku, kamarády nebo třeba i svou drahou polovičku. „Návštěvníci budou moci vybírat z nabídky oblečení, kosmetiky, dekorací, vybavení do domácnosti, ale samozřejmě i hraček nebo knih,“ potvrdil tiskový mluvčí Vánočních veletrhů Michal Svoboda.

Řemeslnický jarmark dává prostor desítkám řemeslníků z celé České republiky. Jejich ručně vyrobené produkty rozhodně mohou pod stromečkem udělat velkou radost.  Dekorace ze skla, dřeva či keramiky zase mohou doplnit vaší vánoční výzdobu. Chybět nebudou ani pletené čepice, šály, výrobky z ovčí vlny, tkané bytové a oděvní doplňky, ale ani originální šperky a umělecká bižuterie.

K Vánocům jednoznačně patří i dobré jídlo a pití. Připravovat se budou vánoční nápoje, pokrmy z kapřího masa, perníčky, cukroví, vánočky nebo třeba domácí zabijačka. „Cílem celého programu je především seznámit návštěvníky s využitím a zpracováním regionálních potravin,“ říká Svoboda.  Těšit se můžete i na kulinářskou show  Ládi Hrušky , a to v sobotu 15. prosince v 10.00 a ve 14.00 hodin.

Nebude chybět ani oblíbená vánoční dílna, kde se bude vařit, kde si můžete vytvořit vlastní dekorace a vánoční ozdoby. Vánoční dílny se opět nebo vlastně už tradičně ujmou žáci ze škol Jihomoravského kraje, se kterými si návštěvníci vyrobí třeba i adventní věnce. Rozhodně zajímavé bude také tvoření z vosku a medu. V nabídce jsou také kvalitní pochutiny, například produkty značky Klasa.

Organizátoři myslí i na ty nejmenší, ale i trošku odrostlé. Připraveno je několik interaktivních show, do kterých se mohou děti přímo zapojit. „Se Sněhoskřítky se děti podívají až na severní pól, atraktivní bude i muzikál na motivy všem známé pohádky Mrazík. Během programu Polar Cryo Show pak bude Mrazík dokonce kouzlit za pomoci tekutého dusíku a suchého ledu,“ upřesnil Svoboda.

Doprovodný program je svojí skladbou připravený tak, aby zaujal všechny generace. Na pódiu v pavilonu F se představí celá řada umělcům, například se můžete setkat s Yvettou Blanarovičovou, Radku Fišarovou, pozvání přijal i Peter Lipa a Helena Blehárová. Za upozornění také stojí hudební vystoupení, o které se postará oblíbený zpěvák Thom Artway.

Atraktivní rozhodně je také prodejní výstava Jaroslavy Fišerové, která nabízí nejen originální obrazy, ale také vánoční přání, keramiku a jiná autorská díla.

Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenka stojí 40 Kč a přináší i další výhody. Se slevou mohou lidé navštívit výstavu betlémů v Letohrádku Mitrovských a také výstavu Alfonse Muchy, která se na výstavišti koná už jen do konce roku. Velkou výhodou je možnost parkování v areálu zcela zdarma. Další informace jsou k dispozici na www.vanocniveletrhy.cz.

reklama

reklama

reklama

reklama