Přeskočit na obsah

Luděk Sobota naučil svou ženu lyžovat. Na Šumavě!

Že je populární herec Luděk Sobota vášnivý tenista a s manželkou Adrienou si rádi dávají do těla právě na tenisovém kurtu, to je snad docela známá věc. Méně se již ví, že oba manželé také velice rádi lyžují.

„Já jsem od mala jezdíval na Šumavu, tam jsem lyžoval už jako prcek“, svěřil se oblíbený komik a manželka Adriena ho doplnila: „No, a mě jsi na Šumavě naučil lyžovat! Stála jsem podruhé na lyžích, ale ty už jsi slušně válel…“, dodala se smíchem. Na vysvětlenou ještě upřesnila, že jí tehdy bylo kolem sedmnácti, takže měla na výuku ještě právo. Protože jsou pracovně docela dost vytíženi, návštěvy Šumavy řídly a v posledních letech už ji moc nenavštěvují. To ale neznamená, že by rádi nesledovali fotky nebo dokumenty o Šumavě. „Mrzí nás, kam se ten svět ubírá. Šumavské lesy jsou na mnoha místech mrtvé, místo zelených stromů jen pahýly nebo paseky. Je to opravdu škoda. Vždyť příroda lesy potřebuje, jsou přece důležité z hlediska zadržování vody! Kam až tohle půjde dál…?“

Manželé Sobotovi zavítali na výstavu Dvě tváře Šumavy. Protože byl venku pěkný nečas, pořadatelé je přivítali českou slivovicí Fleret a ukázalo se, že to byl dobrý tah. „Já mám sice raději víno, ale Luďkovi slivovice chutná“, reagovala na neobvyklé přivítání Adriena. „A je fakt, že v těch chladných šumavských dnech zahřeje mnohem líp než čaj.“ Sobota s úsměvem pokyvoval a na otázku, jestli si, jako Adriena slivovici ohřeje nebo kápne do horkého čaje, odpověděl: „Pro mě je důležité, aby byla kvalitní, dobrá. Pak je mi jedno, jestli je horká nebo studená. Na rozdíl od manželky víno nemůžu, nedělá dobře mému žaludku, zatímco po slivovici mi je dobře.“

Protože se kvapem blíží Vánoce, zajímalo nás, jak probíhají tyto svátky v rodině Sobotových. „Dřív jsme o svátcích vždycky někde hráli, ale poslední tři roky trávíme svátky raději doma. Máme rádi tradiční Vánoce. Adriena vždycky krásně nazdobí stromeček i dům, ona pro to má cit. A k večeři máme na Štědrý den kapra s bramborovým salátem. Tradice je třeba dodržovat a nám to takhle vyhovuje“, uzavřel Luděk Sobota.

Výstavu v pražském Coffe Shopu na Vinohradské 797/82, poblíž Jiřího z Poděbrad můžete navštěvovat celoročně. Jedná se o stálou galerii, jen obrazy se budou jednou za dva měsíce měnit, takže nebudete koukat pokaždé na to samé.

reklama

reklama

reklama

reklama