Přeskočit na obsah

Syn slavného zpěváka Pavla Nováka natočil hudební klip Svět. Jak se vám líbí?

Známý český muzikant Tomáš Novák, dříve působící jako bubeník v kapele Support Lesbiens, se vydal na vlastní pěveckou dráhu a natočil se svou kapelou klip k nové písni Svět.

Tomáš Novák se svým charismatickým zjevem, klukovským výrazem a něžným hlasem překvapuje sólovou tvorbou.  Zpěvák tak navazuje na odkaz svého otce Pavla Nováka, oblíbeného zpěváka, držitele Bronzového slavíka 1967 a idola 70. – 80. let.

V jeho repertoáru najdeme písně Nádherná láska a Ošklivky, původně nazpívané Pavlem Novákem. Je překvapující, jak si lidé dokáží Tomášův hlas zaměnit s otcovým. Podle vyjádření mnoha fanoušku tu opravdu velká podobnost je.

Po úspěchu prvního singlu s názvem Za stěnou, na němž se podíleli i Yaromír Helešic a Viktor Dyk, zpěvák nezahálel a pokračoval ve skládání dalších písní, které by rád představil veřejnosti. Připravil zamilované i nostalgické písně, které se chystá zazpívat na svém  koncertě. Ten hodlá věnovat svému otci jako poctu, někomu zcela jedinečnému. Novák zmiňuje: „ Pavel Novák byl jen jeden, moje písně by mu, věřím, udělaly radost“.

Klip je natočen k novému singlu Svět, u něhož je Novák autorem hudby. Textem ji doplnil Daniel Dyk. A o čem je píseň Svět?  „Pro mě má ten text hodně hlubokou myšlenku, ale v zásadě je o tom, abychom se všichni zamysleli a začali chovat tak, jak bychom měli. Podle toho jak se chováme, se nám vrací, co si zasloužíme. Je tam vše od přírody, vztahů, pokory. Každý si tam může najít to svoje. Je potřeba o těch věcech aspoň přemýšlet.“ doplnil Novák. Milovníci osobitého projevu plného melancholie, radosti i bláznovství se mohou těšit na Tomáše a jeho písně na plánovaném živém koncertu, který uspořádá, jakmile vláda dovolí vystoupení uskutečnit. Dále připravuje nový singl s názvem Křídla. S radostí sobě vlastní vytvořil k této písni autorský šperk ve tvaru křídel spolu s tradiční českou firmou ŠENÝR Bijoux Olgy Kopalové. Do budoucna chystá vydání maxi singlu a posléze i celého CD.

Na klip se můžete podívat zde:

reklama

reklama

reklama

reklama