Přeskočit na obsah

Proslulé lázně, které chtěl kupovat i Baťa, lákají na zajímavě strávený přelom roku i akce s celebritami

Silvestr je obdobím, kdy mnozí hledají možnost, jak netradičně přelom roku strávit. Pokud nechcete zůstat doma za pecí nebo Nový rok vítat zrovna na některém z náměstí, pak se rozhodně vydejte do proslulých Lázní Kostelec u Zlína, kde se léči hlavně pohybové ústrojí a kožní potíže, a které chtěl kdysi kupovat i Tomáš Baťa.

Kostelecké Lázně jsou v poslední době proslulé nejenom bezkonkurenční nabídkou léčebných procedůr, ale i skvělou péči, servisem a přístupem ke klientům. A Silvestr strávený právě tady bude zcela jistě nezapomenutelným zážitkem.

„Ať už pro zamilované páry, celé rodiny, nebo skupinku přátel máme opravdu co nabídnout. Počítat můžete s ubytováním, polopenzí, svátečním večerem u cimbálu, degustací vín, silvestrovským celovečerním teplým i studeným rautem, ohňostrojem a nebude chybět ani novoroční odjezdová zelňačka,” láká na čas strávený v lázních Jiří Fádler.

Lázně Kostelec neslouží jen jako centrum léčby, ale i jako relaxační a wellness prostor, kam si můžete zajet jen tak odpočinout a načerpat sil. „Pro nás je důležitý každý host, ať už se jede léčit, nebo jen tak odpočívat. A pokud se rozhodnete přijet k nám v tomto roce a odjet v příštím, bude to i pro nás velká čest,” naráží tak manažer zařízení Jiří Fádler na to, že strávit přechod starého a nového roku zde, je dobrý nápad na to, jak si po svátcích přijet užít trochu klidu, ale i zábavy.

Do této destinace se učí jezdit i známé osobnosti, které zde stráví jednu či více nocí. V příštím roce se zde kromě jiného uskuteční i pár představení ve formě talk show, a tak zde o známé osobnosti nebude nouze… „Velmi se na to těšíme a věříme, že i pro naše hosty to bude zajímavým zpestřením. Vždyť odjakživa patřilo lázeňství s kulturou a osobnostim, které se v ní pohybují, k sobě,” dodal Jiří Fádler. 

Historie Lázní Kostelec sahá do období před 276 lety a od té doby prošly mnoha proměnami. Ve třicátých letech minulého století projevil zájem o jejich koupi dokonce Tomáš Baťa, ale hraběnka Charlotta Seilernová prodej zatvrzele odmítala. Následně byly lázně během 2. světové války značně poškozeny, a po roce 1945 zestátněny. Stačilo málo a byly zcela zničeny. Později je sice bývalý režim zachoval jako rekreační středisko pro Vítkovické železárny, vybudoval na tehdejší dobu luxusní hotel, nicméně smysl místa pozbývaly a byl jim odejmut statut lázeňské péče. Jejich původní smysl se začal znovu naplňovat před dvaceti lety.

Od té doby se zde znovu a velmi úspěšně léčí bolesti kloubů, zad nebo krční páteře, ale také mimokloubní revmatismus a další onemocnění. 

Foto: Lázně Kostelec

reklama

reklama

reklama

reklama