Přeskočit na obsah

Změny v kalendáři F1: Posouvají se termíny, ale další Velké ceny se pojedou

Pandemie koronaviru zasáhla celý sportovní svět, formule 1 samozřejmě není výjimkou. Už dnes je jisté, že se Velkých cen letos nedočkají v některých zemích, nově i ve Francii, Španělsku, Monaku a asi i Singapuru. Sice se spekulovalo, že by se mohl najít náhradní termín, tato úvaha však definitivně padla. Mění se i termíny dalších závodů.

Jak se nám podařilo zjistit ze zdroje blízkého světu formule 1, aktuálně se hledá letní termín pro Velkou cenu Holandska. Tam je to zatím ještě s otazníkem, ve hře je i možnost, že měření sil na okruhu Zandvoortu se také zruší. Organizátoři však hrají „škatulata, škatulata hýbejte se“ také s dalšími podniky. Jisté je, že se nezačne dřív, než na začátku července v Rakousku (samozřejmě pokud COVID-19 dovolí), což bylo oznámeno před pár dny. Ale teď pozor – vše poběží až do Monzy dle plánu. Ale 18.-20. září se mělo jet v Singapuru, místo toho se však kolotoč F1 přesune do ruského Soči. Týden potom se pojede v ázerbajdžánském Baku. 

Sezóna klasicky skončí v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech, ovšem ne v původně plánovaném termínu. V tom se totiž jezdci představí v Bahrajnu na okruhu Sakhir (27. – 19. listopadu). Poslední zastávka šampionátu F1 je naplánována do zmíněného Abu Dhabi o týden později. Tak doufejme, že nebudou zrušeny ještě další závody. Nikdo dnes neví, kdy se pandemie koronaviru podaří dostat pod kontrolu. Definitivního tak není bohužel vůbec nic.

reklama

reklama

reklama

reklama