Přeskočit na obsah

Z nuly až na vrchol: Příběh Marlenky fascinuje a dává naději

Splnit si americký sen v České republice? Jde to, Gevorg Avetisjan je toho důkazem. V roce 2003 založil ve Frýdku-Místku spolu se svou sestrou společnost Marlenka. Arménský podnikatel měl tenkrát jednoho zaměstnance, dnes jsou jich stovky a na dobrotách společnosti si pochutnávají v desítkách státech světa. Nyní v rodinné tradici pomáhá i syn Nshan, který si dokonce plní své sny zahrát si ve filmu. Jako řidič Petra Rychlého se objeví po boku Dominiky Myslivcové ve filmu Ženská pomsta.

Zní to jako pohádka o muži, který prakticky bez prostředků přišel do České republiky a nebýt nezištné pomoci lidí, které do té doby v podstatě neznal, kdo ví, jak by to všechno nakonec dopadlo. Gevorg Avetisjan vytvořil něco, co mu dnes bez jakékoli nadsázky může závidět celý svět. 

Do rodinného podniku v průběhu času investoval přes miliardu, poslední etapou výstavby je realizace plně automatizovaného a roboticky řízeného chlazeného skladu s kapacitou 1800 paletových míst a inovace výrobních linek. Výrobní kapacity Marlenky (na počest dcery a maminky zakladatele) se stále navyšují, poptávka neustále roste. Medové dorty jsou od začátku vyráběny dle tradiční arménské receptury bez konzervačních přísad a syntetických barviv. Přesto mají výjimečnou trvanlivost a kvalitu, a to hlavně díky kvalitním surovinám a také tajnému receptu. Marlenka dnes fascinuje, protože vybudovat z nuly takto gigantický podnik, to se jen tak nevidí. A také inspiruje. Je totiž důkazem, že píle a touha uspět opravdu vede ke kýženému výsledku. Rodina se tak kromě práce může věnovat i koníčkům a plnit si své vlastní sny. Jedním z nich jsou filmové role, „Ženská pomsta“ bude mít premiéru 9. září tohoto roku. Je to další příklad toho, že sny se plní…

reklama

reklama

reklama

reklama