Přeskočit na obsah

Švýcarská média oslavují Delétraze: Vyzdvihují ho nad skoro Švýcara Schumachera!

Třetí místo Louise Delétraze v rámci nedělního sprintu šampionátu FIA F2 na okruhu v Silverstone nenechala bez povšimnutí ani zahraniční média. V jeho rodném Švýcarsku dokonce nezapomněli poznamenat, že rodák z Ženevy nechal daleko za sebou Micka Schumachera.

Pro Delétraze to bylo jeho druhé třetí místo v probíhající sezóně, stejný úspěch v barvách české stáje Charouz Racing System zaznamenal hned v úvodním podniku v Rakousku. V průběžném pořadí mistrovství Formule 2 mu patří sedmé místo. Mick Schumacher, jehož rodina ve Švýcarsku bydlí a je samozřejmě i v této zemi dobře známá, je zatím jen o dvě místa za ním. A zatímco v neděli Louis přebíral pohár na stupních vítězů, Mick už měl dávno padla. Ve sprintu totiž dojel až čtrnáctý.

Není náhodou, že Delétraz se letos stal testovacím pilotem týmu Haas F1. Na druhou stranu je pravdou, že média i odborníci spekulují o tom, že do F1 dříve zamíří spíše Mick. Zřejmě ale proto, že po otci Michaelovi zdědil slavné příjmení, které mu otevírá nejedny dveře. Jedním dechem je však třeba dodat, že bosse týmů F1 možná nepřesvědčí jméno, ale jezdecké umění. A to je momentálně na straně Delétraze….nicméně uvidíme, nechme se překvapit.

Foto: Dutch Photo Agency a scan

reklama

reklama

reklama

reklama