Přeskočit na obsah

Stylistka a návrhářka Pechalová: Paní Čížková? Neřeším, každá máme jiný vkus

Jak rozumět módě se Simona Pechalová učila v Mecce tohoto odvětví v Miláně. I proto dnes patří k nejvyhledávanějším stylistkám, ale i návrhářkám či osobním poradkyním u nás.Málokdo módě rozumí tak, jako ona. Obléká řadu celebrit, její modely se samozřejmě objevily i na nedávno skončeném filmovém festivalu v Karlových Varech. 

Jak jste si užívala filmový festival v Karlových Varech?
Každý den po dobu celého festivalu jsem vzhledem k jiným povinnostem jezdila trasu Praha-Vary. Ale i když jsem tam byla pracovně, moc jsem si to užila.

Byla tam nějaká osobnost oblečená ve vašich modelech?
Dominika Myslivcová s maminkou či Nikola Zimlová. Ale také jsem tam měla své klientky.

Právě Dominiku celkem sepsula Františka Čížková kvůli jejímu modelu, co jste na to říkala?
Každý má přeci právo říct svůj názor. V této branži není možné očekávat jen kladné recenze. Takže si z toho nijak těžkou hlavu nedělám. Co člověk, to názor.

Do paní Čížkové se pak naopak pustila některá média s tím, že už by to měla „zabalit“, protože ani její outfity rozhodně nejsou vrcholem vkusu. Jak ji vnímáte, co se módy týká?
Františka je dlouhá léta zařazována do módní policie, hodnotí módu. Pro mě je to tedy mediálně známá osobnost. Ale co se týká jejího vkusu… řekněme, že je odlišný od toho mého, ale na to má každý právo. Prostě fantazii se meze nekladou.

Nechme tedy paní Čížkovou jejímu osudu, co vy, jak dlouho navrhujete a jaký byl váš největší úspěch coby návrhářky?
Módní školu jsem studovala v Miláně, ale moc se tomu nevěnuji. Navrhla jsem si nějaké plavky a měla jsem tu čest je mít v TopStaru na bývalé Miss Míše Habáňové, plus je oblékly nějaké další modelky. Více než navrhování se ale věnuji stylingu nebo PersonalShopper, což je osobní nákupčí.

Chtěla jste tuto profesi dělat už jako malá?
Táta mi vždycky říkal, že jsem k tomu směřovala už od školky. Takže ve mě asi vždycky něco bylo.

Co chystáte v dohledné době, můžeme se třeba těšit na nějakou novou kolekci z vaší dílny?
Je to možné, nechte se překvapit. Každopádně jedna spolupráce se připravuje s Tomášem Arsovem a jeho pořadem na tv Barrandov.

Kdyby si chtěl někdo vaše modely prohlédnout…
Většinou jsou na zakázku, takže modely vystavené nemám.

Foto: archiv Simony Pechalové

reklama

reklama

reklama

reklama