Přeskočit na obsah

Střihavka a Brichta pokřtili klip rockerky Electric Lady

Dvě rockové legendy jako kmotři klipu mladé rockerky s podmanivým hlasem a neskutečným drajvem na kytaře. Ale popořádku; výjimečnému křtu totiž předcházelo vystoupení zmíněné rockerky Terezy Rays, známé pod uměleckým jménem Electric Lady. Ta se sice zpěvu a hře na kytaru věnuje již od patnácti let, větší úspěchy ovšem slaví až v posledních letech. 

Jen namátkou: „Kapelu ELECTRIC LADY jsem založila roku 2013, pak jsem odletěla do New Orleans hrát s kamarádkou Mirkou do ulic města, bylo to tam hudebně neskutečné. To místo mám uložené opravdu hluboko v srdci. V tom roce běžel můj klip STORM i v MTV, vyhrála jsem soutěž Blues aperitiv. I když zkouška na soutěž proběhla v autě, soutěž jsme vyhráli. Potom jsme hráli na hlavních podiích v Polsku i v Šumperku, roku 2014 jsem byla pozvaná točit svou hudbu do Texasu US s producentem Kirkem Covingtonem, kde vznikla má debutová deska Electrical, v tom roce jsem se stala firemní hráčkou světově známých nástrojů zn. Fender a tak také jedinou českou reprezentantkou této světové značky nástrojů u nás“, prozradila Tereza a pokračovala dál: „Jeli jsme i turné s Mandrage po osmi největších českých sálech u nás, a kapela získala booking v Německu, takže od roku 2017 aktivně jezdíme i německá pódia. Roku 2017 vznikl singl A Part Of My Heart, který pro nás napsal český slavný kytarista a zpěvák Ivan Král. Roku 2018 jsem měla tu čest vystoupit například s Monkey Business, objevit se na desce coverů skupiny JAR, která má ted vyjít – ESKALACE BOBRA , spolupracovala jsem s Rytmusem, Olgou Lounovou a dalšími. V té době jsem začala působit pod agenturou Nemoros, která mé hudební aktivity přesunula i na další trhy, speciálně  do Ruska – začal se o mne zajímat i Russian Music Box, kde vzniklnul rozhovor a písně Electric Lady byly několik měsíců v rotaci právě v tomto hudebním kanálu. Také jsem vystoupila v Moskvě na prestižním VIP večírku pro  Natalii Palinovou – ředitelku Russian Music Box, kam se žádný cizí smrtelník nemá šanci dostat. Vyhrála jsem na mezinárodní soutěži rockových talentů v Rusku, která se konala ve městě Chimki a následně jsem dostala nabídku s Electric Lady vystoupit na prestižním přilehlém rockovém festivalu r. 2019.“

Kamil Střihavka, ani Aleš Brichta tyto informace neměli, přesto přijali pozvání a mladou rockerku svým kmotrovstvím podpořili. Oba se totiž předem podívali na její klip a ten je zaujal. „Má skvělý hlas a s kytarou to umí“, téměř unisono vysvětlili svou aktivní účast na křtu v restauraci Beer Time na pražském Andělu. Slavní rockeři ovšem nebyli jediní, koho si talentovaná zpěvačka a kytaristka v jedné osobě získala! Své sympatie jí přišli vyslovit také Petr Kutheil, Varhan Orchestrovič Bauer, Petr Zvěřina nebo Linda Bernátová, nechyběl ani architekt Martin Hruška, proslulý stavbami velkolepých scén a pódií.

Přestože se křest odehrával v restauraci s největším výběrem zlatavého moku v Praze, klip pivem pokřtěn nebyl. „Říká se, že rock je tvrdá hudba a zaslouží si tedy trochu tvrdší přípitek než je pivo, které mám, mimochodem, moc ráda“, nechala se slyšet půvabná rockerka. „Volila jsem tedy mezi slivovicemi a nakonec vybrala českého výrobce s tradicí. Fleret. A jak jsem koukala, byli spokojeni všichni, až na Aleše Brichtu, který dal přednost pivu.“

Co možná o Electric Lady nevíte

V lednu 2019 se Tereza osobně setkala s labely a producenty v Anglii a získala si jejich pozornost. Poté její agentura Nemoros domluvila workshop skladatelů. Koncem března tedy přiletí úspěšní skladatelé z Anglie a společně s Terezou budou psát nové hity. Tím ovšem její výčet aktivit zdaleka nekončí! Tereza nahrála píseň pro J.A.R., která vyjde v březnu a stane se hlavní písní jejich nové desky „Eskalace bobra“. Plánuje také společnou píseň s Olgou Lounovou, Eddie Stoilowem a americkou hvězdou Nike West –  s těmi se již písně píší. Do léta ji čekají dva prestižní koncerty v Rusku a tour po Německu. Plánuje i Polsko a Anglii, ale tam je vše ještě v jednáních. Chystá spolupráci s Varhanem O. Bauerem, připravují symfonické verze její tvorby. Plánů a práce má tedy mladá rockerka nad hlavu, zdá se, že se rockoví příznivci mají na co těšit!

/Poznámka redakce: čtenářky možná zaujme skutečnost, že poněkud výstřední sexy šaty na vystoupení si Tereza navrhuje sama, s líčením podobného ražení se ale svěřuje profesionálce společnosti Dermacol.

reklama

reklama

reklama

reklama