Přeskočit na obsah

Snažím se lidem dát možnost být zdraví

Rozhovor s lékařkou MUDr. s Zornitzou Petrovou Markantovou, která se v oblasti tradiční i netradiční medicíny pohybuje jako ryba ve vodě. Léčení lidí bere jako svojí životní cestu a poslání. 

1. Jste vystudovaná lékařka, na internetu máte spoustu zajímavých podcastů na různá témata. Léčíte v podstatě úplně vše. Můžete se nám prosím představit?

 Pocházím z Bulharska, v České republice jsem od roku 1995. V Bulharsku jsem vystudovala Vyšší odbornou školu a stala se ze mě diplomovaná zdravotní sestra, něco jako na úrovni bakaláře, se specializací na anesteziologii a intenzivní péči a jako diplomovaná sestra jsem i pracovala. Lékařskou fakultu jsem již vystudovala v Praze na Vinohradech, konkrétně 3. Lékařská fakulta University Karlovy. Pracovala jsem léta na patologii. Později jsem se začala věnovat klinickému oboru – geriatrii, což je zdravotní péče o staré lidi. Tento obor mně velmi obohatil a já získala další zkušenosti a znalosti, které využívám ve své současné praxi v oblasti přírodní medicíny, kde jednou z těchto činností je právě proces „omlazování“, aneb otáčení biologických hodin dozadu, kde se rovněž snažím využít znalosti našich předků, dědictví, které nám bylo dáno a efektivně ho skloubit s moderními technologiemi současnosti, avšak vše vždy jen na přírodní bázi.


2. Jako odborník se účastníte mnoha lékařských či vědeckých konferencí, jejichž hlavním tématem je Vodík. Proč právě Vodík.

Vodík je úžasná malá molekula, a objev, že je součástí našeho metabolismu považuji za jeden z nejdůležitějších objevů v dějinách medicíny. Jeho roli můžeme najit prakticky ve všech úrovních biochemických procesů našeho těla a umíme si ho i vyrobit. V případě jeho nedostatku v našem organismu. Začínáme trpět tzv. civilizačními chorobami. Pokud ho však máme dostatek, dokážeme snadněji bojovat s velmi širokou škálou různých nemocí.


3. Jaké máte zkušenosti s vodíkem v běžné praxi, tzn. v léčení?

Za několik uplynulých let jsem nasbírala opravdu hodně zkušeností. Vodík aplikujeme jak u akutních stavů, tak i u chronických chorob.  To znamená, různá chirurgická onemocnění, srdeční choroby, žilní choroby, střevní záněty, poruchy štítné žlázy, nebo i jiné autoimunitní choroby, cukrovka, celá řada obtíží pohybového ústroji a spoustu dalších. Seznam je velmi dlouhý. Samozřejmě rekonvalescence – v dnešní době tolik skloňovaných covidových zápalů plic.  Využila jsem čas tzv. „coronakrize“ k tomu, abych mohla své zkušenosti a poznatky více sdílet i s kolegy a doplnila ještě léčbu vodíkem s ozonoterapií. Tyto dva plyny se výborně doplňují, takže léčba je pak ještě efektivnější.

4. Na Vašich stránkách mimo jiné máte citát: „Mým cílem je přinést všem okolo sebe možnosti být zdravými, aniž by zatěžovali svá těla (a potažmo duše) chemickými prostředky konvenční medicíny“
Co konkrétně máte na mysli se zatěžováním těla a potažmo duše?

Že je ve zdravém těle zdravý duch, víme všichni. Pokud se člověk cítí ve svém těle komfortně, pohodlně a pokud mu tělo dává volnost pohybu a jednání, pak i duše má volnost rozvoje, jednání, a tvoření všeho, co dotyčného bude bavit a uspokojovat. Ideálně je to tehdy, pokud tělo je zdravé a toho zdraví se dosáhneme přirozeným, nikoliv vyumělkovaným způsobem.

6. Co tedy od Vás, jako od lékaře mohu očekávat? S čím vším se na Vás mohu obrátit?

Na mě se můžou obrátit prakticky s čímkoliv/smích/. Je to hodně široký pojem, ale velmi často jsou mými klienty právě ti, kteří se dlouhodobě léčí v rámci oficiálního zdravotního systému a nedosahují uspokojivých výsledků. Neuzdravují se z jakéhokoliv důvodu. Pak se tedy obrátí na mě. Já je vždy celkově vyšetřím při vstupním vyšetření. Pečlivě pročtu jejich lékařské zprávy z různých nemocnic a ambulancí a společně s nimi se domluvíme na postupu léčby. Cílem je vždy zlepšit jejich zdravotní stav, jak fyzicky tak i psychicky – dělám i psychoterapii, pokud je potřeba, snažím se snížit chemické léky na minimum, pokud to stav pacienta dovolí. Samozřejmě při mé léčbě spolupracuji i s jejich ošetřujícími lékaři – specialisty z různých pracovišť. 

7. Teď právě s Vámi dělám rozhovor zde, v Adaraye, v institutu krásy a zdraví. Proč jste si vybrala právě Adarayu? Můžou Vás zde naši čtenáři navštívit?

Adaraya je úžasné místo, kde se setkává tradice a moderna. Zde se pracuje velmi příjemně. Všichni kolegové jsou zde otevření, spolupracují a pomáhají si. Rovněž poloha institutu je velmi přístupná jak pro lidi z Prahy, tak i mimopražské, takže se mi sem dobře objednávají klienti. A samozřejmě mě zde klienti mohou navštívit po telefonické dohodě.

8. Je něco, co byste chtěla vzkázat našim čtenářům, co považujete jako důležité z Vaší pozice?

Nejdůležitější pro nás je sebeláska, být na sebe hodný. Pokud se budeme chovat laskavě k sobě, budeme se chovat i laskavě i k ostatním a ke svému okolí a bude se nám všem spolu lépe žít, Ve harmonii a ve zdraví.

Máte na MUDr. Zornitzu Markantovou nějaký dotaz? Nebo se k ní chcete objednat. Můžete prostřednictvím jejího e-mailu zde: skolzp@gmail.com

reklama

reklama

reklama

reklama