Přeskočit na obsah

Slzy do očí nahánějí Jitce Čvančarové záběry z filmu Nabarvené ptáče. Jakou roli si zahrála?

Slzy v očích měla herečka Jitka Čvančarová, když viděla pouze pár záběrů z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Přiznala, že natáčení tohoto výjimečného filmu bylo pro ní nesmírně náročné.

„První jsem četla scénář a už tehdy jsem věděla, že točit tento film bude obrovský zážitek. Pak jsem se vrhla na knihu, která je opravdu velmi drsná. A přestože je hodně drsný i film, cítím z toho dětského boje mezi dobrem a zlem velkou naději. Hraji tam postavu Ludmily a můj osud není opravdu dobrý.“ uvedla herečka v Domě České televize, kde film spolu s režisérem Václavem Marhoulem, Radimem Fialou a kameramanem Vladimírem Smutným prezentovala.

Režisér Václav Marhoul měl ve výběru Jitky Čvančarové a Radima Fialy celkem jasno. „Nedělám castingy, myslím, že je to pro herce taková potupná záležitost. Na Jitku Čvančarovou a Radima Fialu, který hrál i v mém filmu Tobruk, jsem se zašel podívat do divadla.“

Nabarvené ptáče je hluboce dramatický příběh zaobírající se bezprostředním vztahem mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé. Přestože samotné dílo od svého vydání v roce 1965 způsobovalo a stále způsobuje silné kontroverze, dostalo se mu světového ohlasu i mnoha prestižních literárních cen.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama