Přeskočit na obsah

Skvělý tip na dárek: Rum Dos Maderas si zamilujete

Dva odlišné světy, které byste něčím jen těžko spojovali. A přesto: Karibik se slavnými rumy a jihošpanělské město Jerez se svými vinnými sklepy, ve kterých zraje luxusní sherry a brandy, jdou dohromady. Zcela výjimečný rum Dos Maderas je dokonalou kombinací těchto jedinečných lokalit. 

V čem je ta originalita, proč bychom se měli rumem Dos Madeiros vůbec zabývat? Neptali byste se, pokud byste ho už ochutnali. V první řadě je třeba znát jeho původ a unikátní proces trojího stáčení s využitím tradičních metod jak v Karibiku, tak následně i v Evropě. Samotný rum má svůj původ na Barbadosu a v Guayaně, kde se pěstuje ta nejlepší cukrová třtina na světě. Rum zde celých pět let zraje v sudech po americkém bourbounu, pak se smíchá dohromady a převezou do Jerezu. 

Nebudete chtít nic jiného
Ve sklepech Williams & Hubert se nechá další minimálně tři roky zrát v sudech z amerického dubu, které se předtím používaly ke staření dvacetiletého sherry Palo Cortado „Dos Cortados“. No, a další dva roky zrání, tentokrát v sudech po dvacetiletém sherry Pedro Ximénez „Don Guido“ dají vzniknout rumu Dos Maderas 5+5. Tento proces znamená, že když rum ochutnáte, na jinou značku se pravděpodobně od té chvíle ani nepodíváte. Tím spíš, když ochutnáte i Dos Maderas Luxus. To je směs desetiletého rumu z Barbadosu a desetiletého rumu z Guyany. Dlouhý proces staření mu dodává intenzivní aroma vanilky, tabáku, černého čaje, mandlí a melasového sirupu. Prostě fantazie!

Více informací najdete zde: www.global-wines.cz. Zkuste jedinečné rumy Dos Maderas jako vánoční dárek, určitě to bude skvělá volba.

reklama

reklama

reklama

reklama