Přeskočit na obsah

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí! Ale nejen ty, také Vánoční dvůr Dobrovíz

V prosinci máte několik možností. Buď se budete stresovat, co všechno nemáte, nebo se zahrabete někam hodně hluboko a budete doufat, že všechen ten chaos jednou přejde. My pro vás však máme ještě jeden tip, který je mnohem příjemnější, klidnější a v neposlední řadě i užitečnější. Jen kousek od Prahy je místo, které je doslova nasáklé vánoční atmosférou, přitom neznamená nápor na vaši psychickou soustavu. 

Kdeže je ten ráj? V blízkosti Letiště Václava Havla leží obec Dobrovíz, od roku 1995 památková rezervace historických statků. A právě tam najdete nevánoční stres, ale vánoční odpočinek. Přitom si můžete nakoupit spoustu skvělých věcí nebo si třeba ozdobit vlastní vánoční ozdobu. V malebné vesničce zkrátka pořídíte vše, co vám snad ještě k atmosféře dokonalých svátků chybí. Nebo se necháte inspirovat ostatními. Samozřejmostí je i velká spousta tematických akcí, jako například dílničky pro děti i dospělé (3. adventní neděli). 22. prosince se zase můžete těšit na vánoční koncert Jany Karfusové v doprovodu Ahmeda Hedara. To ale není zdaleka všechno! Určitě tu totiž najdete mnoho stánků s nejrůznějšími dobrotami, nad kterými se vám budou sbíhat sliny. 

V Dobrovízi se zkrátka potkávají „moderní“ Vánoce s množstvím tradic a nutno říct, že to tu jde parádně dohromady. Otevřeno je každý všední den od 14. do 18. hodin, o víkendech až do sedmi (další informace najdete na stránkách vanocnidvur.cz). Ono se ale vlastně není čemu divit, že to tu šlape jako hodinky. Organizátor akce, společnost Bon Jour Illumination, se už téměř dvacet let zabývá vánočním a slavnostním osvětlením. Rozvijí i vlastní výrobní řadu decoLED. Vánoční dvůr je tak synonymem tradic a českého umu. Pokud tedy přemýšlíte, kde si užít báječnou vánoční atmosféru bez zbytečného stresu a shonu, Vánoční dvůr je ideální volbou.

reklama

reklama

reklama

reklama