Přeskočit na obsah

Nová Formule 3: S testy začíná i Charouzova stáj

Nová sezóna, nová formule 3, vesměs i noví jezdci. Premiéra F3 ve zbrusu novém kabátě je sice ještě daleko, všechny týmy už však začínají s předsezónními testy. Většina z nich potřebuje vyřešit spoustu neznámých včetně obsazení závodních sedaček na příští sezónu.

Výjimku v tomto ohledu netvoří ani česká stáj Charouz Racing System, nově Sauber junior team. Na testech na okruhu Yas Marina v Abu Dhabí se v jejích monopostech objevý „starý známý“ z formule 4, vítěz německého šampionátu F4 ADAC Lirim Zendeli, Fabio Scherer ze Švýcarska a Novozélanďan Marcus Armstrong. V dalších dnech to pak budou i další jména. Piloti mají před sebou tři dny, ve kterých budou muset ukázat, že si sedadlo u českého týmu zaslouží. Pokud se neosvědčí, bude se ideální složení hledat dále, možností ještě bude celkem dost.

Seriál formule 3 od příští sezóny nahrazuje sérii GP3, kterou letos doslova ovládl team ART Grand Prix. Zároveň to znamená, že se v rámci kolotoče závodů budou na jednotlivých Velkých cenách potkávat F1, F2 i F3. Pro jednotlivé jezdce z nižších soutěží to tak bude velmi dobrá motivace. Přeci jen vidět na vlastní oči mnohdy své idoly je to pravé, co je může posunout zase o něco dále. A hlavně jde o sbírání bodů na vytouženou superlicenci potřebnou pro F1. Konkurence je však samozřejmě veliká. Uvidíme, kdo tedy nakonec zaujme místo nejen u Charouz Racing System.

reklama

reklama

reklama

reklama