Přeskočit na obsah

Miroslav Táborský odmítl StarDance! Teď ho to dohnalo

Jak naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky? Co na tom, že má nohu v ortéze a sotva chodí? Stačí ho poslat k profesionální tanečnici. Premiéru romantické komedie s názvem Taneční hodiny z pera amerického dramatika Marka St. Germaina chystají na konec března v Divadle Ungelt.

V hlavních rolích se představí Miroslav Táborský coby profesor s autismem a Petra Nesvačilová jako učitelka tance. Při zkouškách se tak hlavní protagonisté musí naučit nějaký ten taneček, a co víc, s bolavou nohou a bez dotyků.

„Já hraju postavu, která v životě netančila. Ale jako kluk jsem chodil do tanečních a na divadelní fakultě jsem měl hodiny tance a pohybové tréninky. A takév průběhu mé herecké kariéry jsem čas od času byl nucen tančit. Je i pravda, že jsem odmítl nabídku do StarDance, což by se mi teď dost hodilo, kdybych tenkrát nabídku přijal. Ale samozřejmě je potřeba tanec zdokonalit, takže tréninky probíhají,“ odpověděl Miroslav Táborský na otázku, jak se připravuje na tanec a jestli mu to jde.

Příběh vypráví o sblížení dvou samotářů, jejichž silná vůle překoná i nepřekonatelné, tak by se dal ve zkratce popsat příběh této komedie, která vznikla v Divadle Ungelt pod režijním vedením Pavla Ondrucha.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama