Přeskočit na obsah

Michek se připravuje na Rallye Dakar. Zvládl nakoupit za pouhou minutu?

Už 43. ročník Rallye Dakar odstartuje 3. ledna 2021 v Saúdské Arábii a samozřejmě u toho bude hned několik tuzemských týmů. Stálicí na slavní trati je Orion – Moto Racing Group, který se na startu objeví poosmé. V jeho barvách se představí motocykloví jezdci Milan Enge a Martin Michek.

Zatímco Enge do slavného dálkového závodu odstartuje už posedmé, pro Michka to bude teprve druhá účast. Přesto si může právem dávat vysoké cíle, vždyť loni byl hodnocen jako druhý nováček roku a celkově ve své kategorii skončil třiadvacátý. „Chtěl bych to samozřejmě vylepšit. Tým mi dává vše, co potřebuji,“ usmíval se Michek, které jsme zastihli…na nákupech! Od majitele týmu totiž dostal nabídku, která se neodmítá – „vyber si co chceš, máš na to ale jen minutu!“ Michek tak musel ukázat svoji rychlost i v trošku jiné disciplíně, než která je jeho doménou.

A i když nakonec o pár desítek vteřin časový limit přetáhl, byl spokojen. Při pohledu do nákupního košíku bylo jasné, že sází na „staré známé“ z minulého ročníku, tedy osvědčené výrobky značek Xiomi a Sencor. Tak teď už jen zabalit a hurá do Saúdské Arábie. I když Michka během roku z tréninku vyřadila nemoc, ze které se několik týdnů zotavoval, je připraven. A tým pod vedením zkušeného manažera Ervína Krajčoviče je tak v plné síle. Uvidíme, s čím se Martin vrátí. Jedno je ale jisté, člen Buggyra Academy pro mladé jezdce se o všem podstatném znovu rád podělí na svém instagramovém profilu (zde) a po návratu z rallye se na něj můžeme těšit na stanici SPORT 5.

A jen tak mimochodem, pokud by někoho zajímalo, proč Martin nemá při nakupování roušku, je to snadné. V rámci Rallye Dakar budou samozřejmě panovat tvrdá bezpečnostní opatření v rámci boje s pandemií koronaviru. Takže Michek už byl na testech, které vyšly negativní a ještě je do startu absolvuje několikrát. 

Na video z nákupu se můžete podívat zde:

reklama

reklama

reklama

reklama