Přeskočit na obsah

Lodičky štěstí budou opět pomáhat dobré věci

Pražský ostrov Štvanice ožije v sobotu 5. října společenskou open-air charitativní akcí s názvem Vypouštění lodiček. Druhý ročník má prostřednictvím spolku ONCOLOGICA, z.s. opět pomoci dětem a dospívajícím, jenž trpěli, nebo trpí onkologickým onemocněním.

Celodenní akce, kterou lze přirovnat k festivalu Colours of Ostrava v menším provedení, se na Štvanici vrací po třech letech. Zajímavá bude především tím, že hodlá pokořit neoficiální  rekord z roku 2016, kdy bylo na Vltavu vypuštěno tisíc lodiček, a pokusí se o překonání světového rekordu, který bude oficiálně zapsán do knihy rekordů. Aby se to povedlo, mělo by Vltavu zaplavit čtyři až pět tisíc lodiček. Vyrobeny jsou z vosku, jedna stojí stojí rovných 100 korun a pořídíte ji přímo na místě nebo v e-shopu. Pokuste se s námi překonat rekord a vypusťte na vodu i svoji lodičku.  

Brány ostrova se pro návštěvníky otevřou v 11,30 a na ploše 20 tisíc metrů čtverečních se rozhodně nebudou nudit malí ani velcí. Na dvou stagích se budou střídat edukativní přednášky s hudebními vystoupeními, kterými bude provázet moderátorka Zorka Hejdová. Uvidíte a uslyšíte známé umělce jako Leoše Mareše, Pavla Calltu, Milana Peroutku, Markétu Smejkalovou, Tam Tam Batucada, Martina Šafaříka a energickou popovou kapelu The Gardeners. Trochu adrenalinu přinese se svou motocross show Libor Podmol s Podmol Brothers. Nebude chybět ani autogramiáda herců ze seriálu televize Prima Modrý kód: Saša Rašilov, Sabina Laurinová, Jakub Štěpán, Michaela Sejnová a Anna Fixová. Mezi osobnostmi se objeví také úspěšná blogerka a modelka Dominika Myslivcová.

Děti se vyřádí  ve velkém dětském koutu, kde najdou nafukovací hrady, kino, game zónu, zvířátka a kde jsou pro ně připraveny i soutěže a dílničky. Čekat tu na ně bude česká modelka Nikol Švantnerová a slovenská modelka Karolina Chomistek a také animátoři. Pro dospěláky je připravena relax zóna s masážemi hlavy, dream spa a spousta další zábavy v podobě střelnice, výstavy motorek a aut značky Ferrari. Relaxovat ale mohou i při ochutnávce kulinářských specialit například od restaurací Tiki Taky, TGI Fridays a Modrý zub, na cípu ostrova navštívit malé vinobraní, anebo se osvěžit prossecem, pivem či dobrou kávou v Káva pointu.  

Vyvrcholením celodenní akce bude kromě jedinečného a nezapomenutelného pohledu na krásnou noční Prahu, hlavní bod programu – hromadné vypouštění rozsvícených lodiček. Zavelí k němu v 19,15 Leoš Mareš. Tuto emotivní záležitost podtrhne ve 22,00 ohňostroj.

Tak tedy, v sobotu 5. října od 11,30 na Štvanici. Zajištěna je také kyvadlová doprava ze stanic  metra Florenc a Vltavská autobusem lodiček. Na bohatý program, který je letos připraven, je vstupné ZDARMA. Kdo bude mít lodičku štěstí, podpoří dobrou věc a ty, kteří to opravdu potřebují. I proto krédo akce zní: „Každá lodička pomáhá“. Pomáhat lze ale také prostřednictvím transparentního účtu spolku ONCOLOGICA, z.s., který najdete na webu. Cílem je vybrat 600.000 korun pro konkrétní případy.

Program:
S letní sezónou se pod taktovkou CineStaru naplno rozloučíme promítáním filmů v letním kině. Na velkém plátně se mimo dětské příběhy objeví i novinky ze světa filmu. Pro milovníky dobrého piva a vína budou připraveny samostatné zóny, kde návštěvníci ochutnají několik druhů piva a vín od vinařů s celé České republiky, pro děti bude připravena dětská zóna se zajímavým programem.

Odborný program:Tímto projektem hodláme vzbudit větší zájem veřejnosti o problematice onkologických onemocnění a její prevenci. V edukační zóně bude tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a jiných nadšenců z Loono, z.s., kteří ukazují jak je prevence důležitá. Nadšení není 100% úspěchu, proto návštěva této zóny přinese návštěvníkům jedinečnou možnost setkat se zdravotnickou kapacitou, kterými nepochybně jsou ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Prof. MUDr. David Feltl, Ph.D.,MBA a primář I. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí VFN a 1. LF UK pan MUDr. Jiří Votruba, Ph.D

Cíle projektu:
Hlavním cílem projektu je podpora pacientské organizace ONCOLOGICA z.s., sdružující pacienty trpící onkologickým onemocněním. Výtěžek z akce bude pacientskou organizací ONCOLOGICA z.s. věnován potřebným pacientům a institucím z oblasti prevence a léčby.

Myslíme i na chráněné dílny:
V průběhu akce a po jejím skončení náš tým zajistí vylovení všech lodiček z Vltavy, aby měla událost minimální dopad na životní prostředí. Vosk věnujeme právě do chráněných dílen. www.vypoustenilodicek.cz

reklama

reklama

reklama

reklama