Přeskočit na obsah

Legendární Jawa 300 se vrátila ve velkém stylu: Po všech se jen zaprášilo!

Fanoušci slavné Jawy 300 se dočkali. Z Indie, kde se vyrábí ve spolupráci s nadnárodní  společnosti Mahindra, dorazilo pár kusů inspirovaných legendární „kejvačkou“. A nutno říct, že se ve skladech příliš neohřály. Doslova se po nich zaprášilo. Zdaleka se nedostalo na všechny zájemce. Smutek však není na místě, příští rok v lednu  se prý chystá dodávka daleko většího počtu těchto motorek.

Slavná značka v poslední době zažívá obrovský boom. Jawy jsou velmi žádaným zbožím a tak bylo jen otázkou času, kdy se do Česka podaří dostat i slavnou legendu. Samozřejmě je stroj přizpůsoben evropským normám, které se od těch indických velmi liší. V každém případě vzhled Jawy 300 zůstává stejný, měnilo se jen několik technický parametrů. Čtyřtaktní jednoválec má objem 293 ccm a dokáže vyvinout výkon 27 koní. Zvuk vodou chlazeného agregátu splňuje veškeré emisní normy a zvuk je vyladěn speciálně taj, aby i v tomto ohledu připomínal „starou dobrou“ Jawu. Vaše může být za necelých 150 tisíc korun.

Pokud jste si ještě „novou“ Jawu neprohlédli, nemusíte zoufat, máme pro vás pěkné snímečky ve stylu retro reklamy. Historický motocykl v novém kabátě navíc ozdobily dvě stoprocentně současné kočky – Kateřina Lišková a Gabriela Gášpárová. A když se k tomu ještě přidalo umění fotografa Filipa Matušinského a scenérie centra Prahy, nezbývá, než zamáčknou slzu. I když, nostalgii vlastně klidně můžeme odložit. Vždyť Jawa 300 se vrací. A to je určitě dobrá zpráva.

Foto: Filip Matušinský

reklama

reklama

reklama

reklama