Přeskočit na obsah

Knopp dvakrát na bodech: Na Nürburgringu byl mladý Čech hodně vidět

Solidní závody má za sebou český mladík Josef Knopp. Hned dvakrát se totiž dostal na body, což je při jeho premiérové sezóně v seriálu ADAC Formel 4 slušný počin. Na Nürburgringu sehrál velkou roli déšť, i s těžkými podmínkami se však pilot růžového monopostu dokázal vypořádat.

Na většině území střední Evropy panuje počasí, že by ani „psa nevyhnal“. Nechce se vám nijak, natož za volant. Ideální lehnout si na gauč a pustit film. Profesionální sportovci však většinou mají smůlu, natož pak piloti rychlých monopostů. Pravda, závody jsou občas odložené, ale to už z nebe opravdu musejí padat „trakaře“. A to se na Nürburgringu nedělo, takže se odjely všechny tři závody čtvrtého podniku sezóny německé F4, byť viditelnost byla místy opravdu na hraně.

O to více je potěšitelné, že Josef Knopp ve své premiérové sezóně zvládl obtížné podmínky se ctí. A co víc, rozhodně nebyl jako nováček pouze do počtu, spíš právě naopak. Už v pátek devátým místem dokázal, že elitní desítka není pouze nedosažitelným snem a navázal tak na povedený poslední závod na Hockenheimu. V sobotu se sice nejprve musel spokojit až se třináctým místem, vše si ale vynahradil v posledním třetím závodě. Skvělou jízdou se totiž dokázal probojovat až na konečnou osmou příčku, na stupně vítězů mu přitom chyběly pouhé tři vteřiny.

Kdo ví, kam se dokáže posunout příště. Další závody německého šampionátu F4 se jedou 16. – 18. října na slavném Red Bull Ringu. Knopp má tedy relativně dost času srovnat si v hlavě, kde udělal chyby, poučit se z nich a v Rakousku být ještě silnější. Zatím mu tato „taktika“ vychází, zlepšuje se každým podnikem. A právě touha zlepšovat se a učit se z vlastních chyb z něj může udělat elitního závodníka.

reklama

reklama

reklama

reklama