Přeskočit na obsah

Kalendář Gump 2022 opět pomáhá

Knižní a filmový hrdina Gump – pes, který naučil lidi žít, představuje charitativní kalendář na rok 2022. Se jménem tohoto psího kluka vzniká poslední dobou spousta věcí. Jednou z nich je také kalendář 2022, jehož výtěžek bude pomáhat pejskům v nouzi. Na titulní straně kalendáře je Bolek Polívka ve své roli Bédi Kozího Bobka s pejskem Marwelem, který ve filmu zahrál Gumpa v období štěňátka. Evu Holubovou v kalendáři uvidíte s fenkou Britou. Brita byla nalezena zavřená a opuštěná v rozpadlém domě, kde zřejmě prožila celý život. V útulku Lysá nad Labem ji naučili radovat se z procházek a sluníčka a našli ji krásný domov gaučového psa.

Na kalendáři tentokrát spolupracovaly i známé tváře, které pomoc pejskům v nouzi podpořily, přestože ve filmu nehrály. Jako například Eva Burešová s 18 letou psí holčičkou Arou. Přede dvěma lety ji našli vyhozenou v příkopu s mnoha nádory a téměř nulovou šancí na přežití. Zachránila ji organizace Dejte nám šanci. S novým pánem teď žije Ara nádherný dobrodružný život.

Zdeněk Pohlreich s buldokem Elvinem. Elvina jako štěňátko strčili do kůlny, kde žil bez pozornosti lidí a bez možnosti chodit do domu několik let. S psychickými následky se pere dodnes. Sedm rodin to s ním vzdalo, teď to zkouší osmá.

Vojta Kotek s pejskem Michalem. Michala potkala přítelkyně Vojty Kotka Radana, když se venčil se svou dočaskářkou DEDE. Stařičký Míša s nemocnýma nohama, kůží i s vývodem měl už ten večer u Radany rozestlaný nový pelíšek.  Tak se stalo, že se Vojta fotil na tenhle kalendář s vlastním pejskem.

Vladimír Polívka s Matesem. Matesa se vzdala jeho rodina, když hodně vyrostl, a do bytu se už nevešel. Tříletý Mates to těžce nesl a začal si okusovat nohy. Ujaly se ho z Dočasky DEDE a velkému psu našli také velkou a milující rodinu.

Marek Lambora s Bobem. Bobova minulost asi nebyla hezká, ale vlastně o ní nikdo nic neví. Možná jenom ty blechy, co jich měl v kožichu mraky. Bob taky jako zázrakem přežil střelbu jen s pár broky v hrudi.  Organizace Dočasky DEDE mu našla jeho nový svět, ve kterém je šťastný, a dvě paničky, pro které teď žije.

Tereza Ramba s Agátkou. Agátku našli opuštěnou v domě, odkud se nájemníci před časem odstěhovali. Nechali ji tam se sestrou, která ze stresu Agátku utiskovala a šikanovala. V organizaci Dočasky DEDE se Agátce vrátila síla, psů se nebojí a od lidí už se pro jistotu ani nehne.

A další osobnosti již znáte z filmu Gump – pes, který naučil lidi žít…

Karlos Vémola se Sauronem. Tříletého křížence bulla si jeho první majitel pořídil na boj. Ale protože se Sauron moc prát nechtěl, tak do něj jenom mlátil a mlátil. Saurona zachránila organizace Psí štěstí.

Zbygniew Czendlik s Bedřichem. Bedřich se jako dvanáctiletý s bolavými zády a skoro slepý ocitl pod mostem. Dobrý člověk ho odvedl k sobě domů, ale zrazený Bedřich nekomunikoval a odmítal chodit. V organizaci Psí senioři v nouzi Bedřich našel novou radost i novou rodinu.

Naty Jahoda Rožková a Zuzanka Švábková s Gumpem a Lupinem (ve filmu Gump číslo 3) Zuzanka se narodila s dětskou mozkovou obrnou. Její příběh nás zaujal natolik, že jsme se rozhodli jí na její cestě v rámci projektu Gump pomáhat.

V kalendáři samozřejmě nechybí ani tvůrci filmu. Filip Rožek a F.A. Brabec s Gumpem. Svého lidského tátu Filipa Rožka následuje Gump každý den a každou minutu. Ve filmu jeho kroky vedl režisér F.A. Brabec.

Fotografka Kristýna Zuzová hledala určité podobnosti mezi člověkem a pejskem na fotce. Kalendář je možné objednat na facebookových stránkách organizace Se psem mě baví svět. Výnos bude použit na stavbu Gumpova útulku a na veterinární péči pro pejsky bez domova. Kalendář budou prodávat jako vždy i spolky, které o psy v nouzi pečují a s nimiž organizace Se psem mě baví svět už řadu let spolupracuje.

reklama

reklama

reklama

reklama