Přeskočit na obsah

JAWA opět na výsluní

Značku JAWA zná celý svět. Ale jakým způsobem funguje nyní, kdo ji vlastní a jaké modely nabízí? To ví dnes stále více a více lidí!

Připomeňme si, že značka JAWA byla založena v roce 1929 a do dneška se motocykly JAWA vyrábějí bez přestávky. Dnes je JAWA dceřinou společností jihočeské společnosti Jihostroj a.s. a díky ní  se opět ocitá na předních pozicích.

JAWA Moto spol. s r.o. jako nástupce všech předchozích forem podnikání, kterými značka JAWA prošla, nyní nabízí širokou škálu modelů. Každý z nich je zajímavý něčím jiným, ale všechny spojuje tradiční střední objemová třída.

V nabídce lze samozřejmě nalézt tradiční český dvoudobý dvouválec, který, při troše fantazie, může svou konstrukční historii hledat až u tzv. Péráka, tedy modelu JAWA 350/18, který se v továrně vyráběl po druhé světové válce. Nicméně tento model není určen pro provoz na pozemních komunikacích v EU, jelikož přísné emisní normy již nesplní.                                                                                                                         

Pro evropské motoristy vyrábí JAWA motocykly tradičního vzhledu a navazuje tím na bohatou historii značky. Modelem JAWA 350 OHC navazuje na motocykl JAWA 350/634 ze 70. let, který se stal motocyklovou ikonou především na východě, ale u nás byl také velice populární.

Model JAWA 350 OHC lze zakoupit již za 99. 930Kč s DPH.

Dalším modelem z řady JAWA 350 OHC je jeho silniční provedení JAWA 350 OHC Special a JAWA 350 OHC Special ST, které navazují na bohatou historii značky z oblasti silničních závodů. Není třeba jistě představovat Františka Šťastného, nebo Gustava Havla, kteří se motocyklech tohoto vzhledu prali o přední světové pozice.

Modely JAWA 350 OHC Special a Special ST lze zakoupit již od 116.990Kč  s DPH.

Posledním z této modelové řady je JAWA 350 OHC Scrambler. Tento motocykl si dal za cíl navázat svým osobitým designem na úspěšné závody Šestidenních, ve kterých je značka JAWA držitelem hned několika vzácných trofejí. Základní model JAWA 350 OHC Scrambler lze zakoupit již za 109.900Kč s DPH.

Jako třešničku na dortu si JAWA pro vyznavatele klasických tvarů připravila model JAWA 300 CL. Tento motocykl je okořeněn o fakt, že motocykl je kompletně vyráběný v Indii ve společnosti Classic Legends. Asi Vás napadá, co má tato společnost společného s naší českou Jawou? Ti z Vás, kteří více pamatují, si vzpomenou, že JAWA vyvážela na přelomu padesátých a šedesátých let minulého století své motocykly do Indie a společnost, která motocykly JAWA dovážela, se následně po ukončení licenční výroby motocyklů JAWA rozhodla pro výrobu vlastních motocyklů inspirovaných právě motocykly JAWA.                                         

Tato společnost se jmenovala Ideal JAWA, její motocykly pak Yezdi. Syn majitele této společnosti, pan Irani, je nyní jedním z manažerů společnosti Classic Legends, která vyrábí tento úžasný model JAWA 300 CL pro společnost JAWA Moto spol. s.r.o. Model JAWA 300 CL si můžete pořídit již za 149.850 Kč s DPH.

Více informací naleznete na www.jawa.eu a www.jihostroj.cz

reklama

reklama

reklama

reklama