Přeskočit na obsah

Jasnovidec Ladislav Horváth: Je hrozné vidět, co se stane mé rodině

Chtěli jste někdy vidět do budoucnosti? Možná se budete divit, ale tato schopnost prý více či méně dříme v každém z nás. Ladislav Horváth sám o sobě říká, že je věštec a jasnovidec. Věříte mu, nebo ho považujete za šarlatána, který má občas štěstí?

Jak vnímáte svoji schopnost, je to dar nebo prokletí?
Záleží na tom, v jakém věku se vaše schopnost projeví. U mě to bylo už v dětství, kdy jsem viděl věci, které byly až někdy děsivé a nikdo mi nedokázal pomoci. Mysleli si, že jsem blázen. Vnímal jsem to jako prokletí, ale s odstupem času už vím, že je to vlastně úžasný dar od Pána Boha.

Jak byste popsal sám sebe? Jste sensibil, věštec…?
Jsem věštec a jasnovidec.

Máte svoji schopnost už od narození, nebo kdy jste ji poprvé začal vnímat?
Mé schopnosti se začaly projevovat už v dětství, ovšem v té době jsem tomu nerozuměl.  Své první karty jsem vyložil kamarádovi, když mi bylo asi třinát let. Myslel jsem si, že je to jen taková hra, ale když mi kamarád po letech vyprávěl, jak se všechno vyplnilo, uvědomil jsem si, že mám dar vidět budoucnost.

K čemu se dá tato schopnost využít, pomáháte například policii při řešení případů?Mé schopnosti se dají využít k jakýmkoliv otázkám. V minulosti jsem pár případů na žádost Policie ČR už
řešil. Jezdí ke mně různí lidé, známé osobnosti, podnikatelé, ale i obyčejní lidé. Nedávno mi volala jedna paní, které se ztratila milovaná kočka. Karty jí tenkrát řekly, že je zavřená ve sklepě někde ve skříni. Po několika hodinách volala, že tam opravdu kočičku našla. Byla moc šťastná a já měl radost, že jsem jí mohl pomoci. Další klientka se mě ptala jen tak na zdravotní stav svého manžela, který byl v té době zřetelně zdravý, ovšem karty odkryly, že tomu tak není. Doporučil jsem mu vyšetření, které opravdu podstoupil a vyšlo najevo, že má nález na játrech, naštěstí to bylo v úplném počátku a pán byl zachráněn. Mých služeb dokonce využila i jedna poměrně známá VIP osobnost, kdy jsem ji doprovodil na politicky mítink a pod podiem v jednom krásném moravském městě jsem věštil.

Jaká byla reakce lidí?
Byl jsem dárkem pro voliče a podle jejich reakcí to bylo hodně úspěšné. Setkalo se to s poměrně velkým ohlasem. Ale jsou i tací, kteří mé služby využívají i jako psychorelaxaci. Přijdou ke mně, popovídají si a jdou domů. Když mají splín, tak mi zavolají a já si nimi povídám, tedy, pokud mám čas. Mnozí mi už několikrát řekli, že jim to pomáhá více, než návštěva psychologa, což neznamená, že práci psychologů chci jakkoli zpochybnit.

Určitě vidíte problémy i u svých blízkých, je to tak? To musí být hrozné vědět, co se s nimi stane?
Co se týče mých blízkých, obvykle se tomu vyhýbám. Protože, jak správně uvádíte, je hrozné vědět zlé o rodině dopředu. Pokud jsou to příjemné věci, rád jim to sdělím.

Umíte svoji schopnost ovládat a víte, jak daleko do budoucnosti vidíte?
Své schopnosti musíte umět dobře ovládat, jinak  by vás to pohltilo, a to je pastva pro negativní síly. Je těžké říci, do jaké doby vidím. Obvykle je to do pěti let, ale viděl jsem i budoucnost mnohem vzdálenější, ovšem lidé se ptají spíše na přítomnost.

Mohl byste vidět třeba i výherní čísla, která se budou tahat ve Sportce nebo například číslo na ruletě, které padne?
Něco takového jsem nikdy nezkoušel, ale čas od času se mě na to klienti ptají. Obvykle jim sdělím, že toto nedokážu. Tento dar neslouží k obohacení v hazardu, nebo v loterii a říká se, že bych se tím tomu daru zpronevěřil.

Jak vlastně fungujete, když se vás někdo zeptá, co s ním bude? Máte vidění, pocity, někdo k vám mluví…?
Dá říci, že od každého něco, ale to bych s dovolením nechal pro sebe.

Je vaše schopnost aplikovatelná úplně na každého člověka, nebo jsou tam nějaké podmínky?
Jsem přesvědčený o tom, že těmito i jinými schopnostmi může disponovat naprosto každý človíček na této planetě. Je to jen o víře v sebe sama. Někteří se mistry rodí a jiní se jimi stávají během života.

Pokud byste se chtěli pana Horvátha na něco zeptat, kontakt zde: saman.berkana@seznam.cz
Foto: archiv L. Horvátha

reklama

reklama

reklama

reklama