Přeskočit na obsah

F1 ruší další podniky: Nepojde se Holandsko, Španělsko ani Monako

Vzhledem k pokračující pandemii nového typu koronaviru a problémům, který COVID-19 na celém světě způsobil, se ruší další Velké ceny F1, zároveň samozřejmě i doprovodných soutěží F2 a F3, kde startuje česká stáj Charouz Racing System. Krok nutný a logický, epicentrum nákazy je nyní bohužel právě v Evropě.

Už dříve se zrušily závody v Austrálii, Bahrajnu, Číně a Vietnamu. Teď tedy na tento smutný seznam přibily Velké ceny Nizozemska, Španělska a závody na legendárním městském okruhu v Monte Carlu. Děje se tedy přesně ten scénář, o kterém jsme vás jako první informovali, že se nejspíš jako první pojede až v Baku a zbytek se odjede v letní přestávce (Bahrajn a Austrálie až po Spojených Arabských Emirátech). Ovšem má to jednu zásadní podmínku a to skutečnost, že v té době už bude pandemie koronaviru potlačena.  

Krok organizátorů Velkých cen je samozřejmě pochopitelný, jde především o bezpečnost a zdraví všech. Ať už jezdců, fanoušků, novinářů a vůbec všech lidí, kteří se kolem tohoto obrovského cirkusu točí. „Maximálně to chápeme a vnímáme to jako dobré rozhodnutí, zdraví všech je nade vše,“ potvrdil majitel Charouz Racing System, bývalý automobilový závodník, Antonín Charouz. Jeho jezdci se teď budou soustředit na trénink, ať už fyzický nebo mentální. A tratě budou trénovat alespoň na simulátorech. „Letní termíny nám vyhovují lépe. Vždycky je dobré, když nejsou mezi jednotlivými závody velké mezery a můžete se dostat do tempa. Snad se celá situace podaří brzy vyřešit. Hlavně, ať na sebe teď dávají všichni pozor a dodržují striktně nařízení vlády, sport bude zase důležitý až potom,“ doplnil Charouz.

reklama

reklama

reklama

reklama