Přeskočit na obsah

F1 připravuje sérii virtuálních závodů: Začne se už v neděli v Bahrajnu

Pandemie nového typu koronaviru zastavila mnoho sportovních akcí po celém světě včetně šampionátu FIA Formula 1. Podle původního plánu měla sezóna začít v Austrálii a tento víkend pokračovat v Bahrajnu. Tam se měly přidat i doprovodné soutěže F2 a F3, kde startuje i česká stáj Charouz Racing System. Řev motorů fanoušci sice neuslyší, alespoň o nějaká zážitek však nepřijdou.

Pokud jste už hráli oficiální hru F1 2019 a chcete se zapojit do F1 Esports Virtual Grand Prix, máte určitě výhodu. Série bude totiž používat právě F1 2019 vyvinutou společností Codemasters. Úvodník podnikem virtuální Grand Prix se stane Bahrajn, kde si to hráči rozdají v osmadvaceti kolech, samozřejmě na okruhu Sakhir. Závod bude k dispozici na oficiálních webových stránkách F1.com, ale také na dalších oficiální kanálech F1, jako je například Facebook. Vše by se mělo stihnout v maximálním čase hodina a půl. Na startu se objeví jak někteří současní jezdci F1, tak i další známé tváře. Aby byla zajištěna bezpečnost, každý jezdec se připojí vzdáleně, využito bude hostitelské živé hostitelské vysílání Gfinity Esports Arena. Vše vypukne ve 20. hodin v neděli 22. března.

Je jasné, že jednotliví účastníci na tom budou rozdílně pokud jde o dovednosti. Proto bude nastavení hry nakonfigurováno tak, aby si všichni užili maximální zábavu a závodění mělo pro všechny smysl. To zahrnuje například stejný výkon pro všechny monoposty s pevným nastavením, snížené poškození vozu během hry či volitelné možné v podobě antiblokování brzd či kontroly trakce pro méně zkušené borce. V každém případě je skvělé, že ani COVID-19 formulové nadšence nezastaví a klobouk dolů před organizátory F1, že pro ně vymysleli způsob, jak se alespoň trochu svému milovanému sport přiblížit. 

A kdo ví, třeba se mezi hráči objeví opravdový talent, který to přes e-sporty dotáhne až do kokpitu reálné formule. Tak jako Igor Fraga, který vyhrál FIA Gran Turismo Nations Cup v Monaku, dostal pak šanci od McLarenu a letos už usedne do monopostu F3 české stáje Charouz Racing System. Zkrátka příklad hodný následování, a to nejen v Bahrajnu. Další virtuální závody se pojedou v termínech zrušených Velkých cen. Zatím by se mělo jezdit do května, kdy se plánuje odstartovat v Baku už to opravdové závodění.

reklama

reklama

reklama

reklama