Přeskočit na obsah

Decastelo, Matl, Pavlovčinová, Slováček a další ve vánočním klipu René Juniora: Saxofonista se dočkal tvrdé kritiky!

Ani ne rok po tom, co sexy saxofonista René Junior vydal svou druhou desku, Digital Transition, přichází s novým albem, LIVE Christmas. Čas, který letos kvůli pandemii koronaviru nemohl trávit hraním v klubech a na soukromých akcích, využil právě k tvorbě nové desky: „Po vánočním albu jsem toužil už několik let. Letos přišla správná chvíle se do něj pustit. Kdy jindy se zaměřit na kouzlo vánočních svátků než po roce, jako byl tento,“ vysvětlil Junior.

Klasiku však na albu nehledejte. Junior přináší na českou hudební scénu nové aranže známých vánočních koled a svátečních písní, a oživuje tak tradiční melodie známé po desítky až stovky let. Saxofonista dokonce nabádá posluchače k malému hudebnímu kvízu:

 „Když si album pustíte, nedívejte se na seznam skladeb a hádejte, o jaké písničky jde. V mnoha případech budete hodně na vážkách, a to i přesto, že všechny písničky bezpečně znáte a slyšeli jste je už tisíckrát,” směje se Junior.

Spolu s novým albem přišla na řadu otázka, jak ho v současné situaci pokřtít. Saxofonista se proto rozhodl, že ze křtu udělá vánoční klip a rodina, přátelé a známé osobnosti pokřtí album svým podpisem. To však na Instagramu saxofonisty vzbudilo pobouření: “Strhla se lavina kritiky, že jsme nezodpovědní a v době pandemie se scházíme a natáčíme klip. Přitom nikdo nevěděl, jakým způsobem natáčení probíhalo. S každým kmotrem jsem se potkal zvlášť, na místě jsem byl jen já a samozřejmě jsme dodržovali základní pravidla. Když potom fanoušci výsledek viděli, někteří se i omluvili.”

Mezi kmotry se objevil hudebník Felix Slováček, zpěvák Peter Pecha, herečka Eva Decastelo, zpěvačka Kate Matl, herečka a zpěvačka Radka Pavlovčinová a další známé osobnosti. Mimo kolegy z branže však uvidíte také saxofonistovy kamarády, rodinu a lidi z jeho okolí: „Hudba a Vánoce mají něco společného – spojují lidi všech věkových kategorií, povolání i názorů, a přesně toho jsem chtěl docílit i při volbě kmotrů,“ vysvětluje Junior svůj výběr.

Doplníme, že album vyšlo v podobě CD i flash disku a je možné ho stáhnout a nebo streamovat na Spotify, iTunes, Google Play a Amazon Music.

reklama

reklama

reklama

reklama