Přeskočit na obsah

Čeká Pavla Šporcla stěhování za oceán?

Každý si někdy potřebuje odpočinout a když jste umělec, který ročně vyprodá stovky koncertů a na ulici vás pozná každý, nezbývá než si relax užít dostatečně daleko.

Nejznámější český houslista Pavel Šporcl je ovšem natolik vytížený, že i svou dovolenou musel alespoň částečně spojit s prací. Na karibský ostrov Roatán se nevydal jen odpočívat, ale i natočit nový spot pro projekt Pangea Beach.

Na ostrově strávil deset dní a hned si ho zamiloval. Užíval si každodenní vstávání za křiku papoušků, potápění na korálových útesech, vzácné chvíle soukromí i přátelskou povahu místních lidí. Dokonce mu ostrov za tak krátkou dobu stihnul přirůst k srdci natolik, že vážně uvažuje o koupi nemovitosti na Roatánu. Českou republiku se ale zatím natrvalo opustit nechystá, ostatně si to teď ani nemůže dovolit, diář na příští rok má plný už teď a bude rád, když si najde pár chvil pro rodinu alespoň kolem Vánoc.

Šporclovi se podařilo za těch pár dní na ostrově poznat nové přátele, kromě Marka Vaňury, který ho zasvětil do tajů potápění si získal srdce i původních obyvatel ostrova. Když v rámci natáčení spotu projekt Pangea Beach na pláži místo surfu Pavel vytáhl housle, místní obyvatelé i přihlížející turisté se nestačili divit a ihned si získal jejich obdiv. Netrvalo to dlouho a byl obklopen zástupem nových fanoušků. Kromě hraní a natáčení však strávil Šporcl většinu času jen v plavkách a potápěčských brýlích pozorováním podmořského světa. Roatán se může pochlubit jedním z nejkrásnějších korálových útesů na světě, takže není divu, že si houslista užíval potápění a šnorchlování od rána do večera.

Foto: Pangea Beach

reklama

reklama

reklama

reklama