Přeskočit na obsah

Cape Epic znovu na SPORT 5. Už pošesté za sebou!

Ani 16. ročník nejslavnějšího etapového závodu horských kol ABSA Cape Epic nebude na SPORT 5 chybět. Z náročného osmidenního podniku pro diváky opět připraví sestřihy ze všech etap a přímý přenos ze závěrečného dne.
Na start Tour de France horských cyklistů, jak se Cape Epicu přezdívá se letos postaví kromě dvanácti Čechů dalších 1376 závodníků ze 49 zemí světa. Prvenství z loňského roku obhajuje Jaroslav Kulhavý. Tentokrát ale nepojede s Howardem Grottsem, který onemocněl a nahradí ho Novozélanďan Samuel Gaze.
Na závodníky celkem čeká 624 km s převýšením 16 650 m. To je zhruba o 30 km méně než loni, ale o 3000 nastoupaných metrů víc! I v letošním roce se začne časovkou v Kapském Městě, následovat bude sedm náročných etap. První a druhá etapa bude mít svůj start v městečku na útesu nad Indickým oceánem, jehož jméno je Hermanus. Kromě toho, že se jedná o starý historický přístav, jde o lokalitu známou po celém světě, protože zejména v zimních měsících sem přijíždí turisté sledovat velryby.
Od moře se pak bikeři vzdálí definitivně ve druhé etapě a dostanou se do centrální části Kapska, kde je vybudováno neuvěřitelné množství krásných a náročných singletrailů. Další tři noci stráví závodníci v Oak Valley, kde je čekají dvě více než stokilometrové etapy s převýšením 2800 m a také časovka. V roce 2018 si v časovce Jaroslav Kulhavý a Howard Grotts upevnili vedení. V letošním roce bude mít časovka 43 km.
Hned následující den, bude v pořadí pátá „královská“ etapa, která bude měřit 100 km. V ní se peloton dostane do Stellenbosche, Mekky MTB v Jižní Africe. Závěrečné Grand Finale bude už potřetí za sebou hostit resort Val de Vie. Cape Epic 2019 zakončí svou pouť 70 km dlouhou etapou s převýšením 1800 m.
Vysílací časy denních sestřihu najdete v přiloženém videu. Přímý přenos startuje v neděli 24. března v 8:25.
reklama

reklama

reklama

reklama