Přeskočit na obsah

7 situací, ve kterých vás zachrání čokoláda

Kolem čokolády se točí spousta emocí. Je jen hrstka těch, kteří ji „nemusí“, a valná většina těch, kteří ji milují. My Češi jsme toho vzorným příkladem. Vždyť čokolády (kakaa a produktů, jež je obsahují) spotřebujeme až 7 kg na osobu a rok! V průzkumech tvrdíme, že nejraději máme hořkou, ale prodeje ukazují, že z 60 % vede mléčná… Ať je to, jak je to, jedno je jisté: bez čokolády by byl život smutnější. A komplikovanější. Protože jsou situace, z nichž vás zachrání právě dobrá čokoláda!

 1. Když na vás útočí splín a blbá nálada
  Když se svět tváří šedivě, je čokoláda perfektní „lék“. A vůbec nejde o to, že je sladká. Dokonce čím víc hořká, tím v tomto případě lépe. Protože obsahuje tzv. tryptofan, látku, jež v těle podpoří tvorbu hormonu serotoninu, o němž se mluví jako o hormonu štěstí.
 2. Když jste ve stresu a přetažení

Konzumace čokolády pak mozek přepíná také na tzv. theta vlny, na nichž se obvykle „vezeme“ během meditace. Zažít uvolnění díky kousku kvalitní čokolády je mnohem snazší.

 • Když máte „vybité baterky“

V okamžiku, kdy byste dali cokoliv za kafe, můžete dát cokoliv i za čokoládu. Obsahuje totiž theobromin, látku podobnou kofeinu, jež má stimulační účinek. No, a samozřejmě – cukr je tu coby zdroj „rychlé energie“.

 • Když potřebujete zmírnit bolest
  Co zní jako špatný vtip, je v mnoha ohledech pravda. Obsažený hořčík je třeba skvělou zbraní při bolestech hlavy…
 • Když chcete sex
  Afrodiziakální účinky čokolády jsou známé už po staletí! V tomto případě je to zásluhou látky zvané fenylalanin, jež mimo jiné povzbuzuje libido.
 • Když potřebujete někoho rozmluvit
  Nabídnout komukoliv kostičku dobré čokolády nebo kvalitní čokoládový bonbón je zárukou rozvinutí konverzace. Snad že obsahuje všechno výše zmíněné, je čokoláda sama o sobě maličkostí, která vypomůže vždycky, když „small talks“ selhávají.
 • Když zapomenete na dárek
  Její obliba je natolik rozšířená, že s čokoládou prakticky nemůžete šlápnout vedle. A když vyberete opravdu prémiové čokolády nebo prémiové čokoládové bonbóny (zkuste třeba ty z obchodu Captain Candy, které vám v Praze doručí i na poslední chvíli – do 90 minut!), pak máte jistotu, že neurazíte ani nejnáročnější přátele nebo obchodní partnery.
reklama

reklama

reklama

reklama