Přeskočit na obsah

3 tipy, jak pečovat o pleť v zimě

Nepříznivé počasí, časté výkyvy teplot a nedostatek slunečního svitu má na pleť neblahý vliv. Obzvlášť v zimě je potřeba o pleť pečovat pečlivěji a lépe, než kdykoliv jindy. Přinášíme tři tipy, kterými snadno zabráníte dehydrataci a následně pak ztrátě elastičnosti.

  1. Hydratujte a chraňte pokožku

Lehkým krémům, které používáte v létě odzvonilo. Sáhněte po krémech, které mají vysoký obsah hydratačních látek. Používejte je na obličej a nevynechejte krk a dekolt. Pokožka bude vyživená, zmizí pocit pálení, zarudnutí, loupání kůže či riziko alergické reakce. Neopomeňte ani používání krému s UVA a UVB faktorem, předejdete tak předčasnému stárnutí pleti. Obzvlášť při zimních radovánkách na horách dbejte na používání opalovacího krému.

  1. Hýčkejte se

Dopřejte si alespoň jednou do deseti dnů peeling a pleťovou masku. Zkombinovat s touto rutinou můžete i horkou vanu s pěnou. Je úžasné udělat si čas sama pro sebe a relaxovat. Trh nabízí nespočet druhů těchto produktů (ovocné, čokoládové, s přidaným bambuckým máslem apod.), nebo si udělejte vlastní masku, je to jednoduché. Vyhněte se však hluboko-čistícím maskám, které naopak pleť vysušují. Pokud se chcete nechat hýčkat se vším všudy, zajděte k odborníkům. „Na kosmetiku používáme speciální produkty, které pleť vyživí, hydratují a dají ji všechny potřebné látky. Díky tomu tak zůstane zářivá a neztratí na elastičnosti,“ sděluje Pavlína Blažková specialistka na péči o pleť Body & Face clinique.

  1. Efektivní péče o pleť a její obnovení

Krémy, masky, speciální séra jsou skvělými pomocníky. Někdy ale pleť potřebuje více než jen povrchovou péči. Blahodárnou metodou pro vaši pleť je terapie vlastní krevní plazmou – plazmaterapie. Tento typ zákroku je přírodní a díky tomu také velmi vyhledávaný. Jde o metodu, která působí na buněčné úrovni za pomoci vaší vlastní krevní plazmy. Tento zákrok je bezbolestný a je hotový do hodiny a jeho efekt vydrží až 12 měsíců. Specialistka Pavlína Blažková z kliniky Body & Face objasňuje plazmaterapii: „Úkolem aplikace je zlepšení celkové kvality pleti, jejího zhutnění a rozjasnění. Hlavním principem ošetření je naaplikovat plazmu co nejdříve po odstředění, kdy právě tento čerstvý produkt obsahuje růstový faktor, který má vliv na vzpružení a omlazení pleti. Tělo není nuceno přijímat žádné cizí látky a přirozenou regenerační cestou dochází k oživení a omlazení pokožky.“ Plazmaterapie je tak velkým pomocníkem při řešení problémů, kterými jsou zejména neelastická kůže, vrásky na obličeji, krku i dekoltu. Ošetřit lze i hřbety rukou, strie, jizvy. Nezastupitelná je plazmaterapie v léčbě alopecie a akné. Nejvyhledávanější je právě na podzim a zimě.

reklama

reklama

reklama

reklama