Přeskočit na obsah

Pierre Richard zavítal po roce do Čech!

Vášnivý vinař, potrhlý komik a skvělý francouzský herec Pierre Richard přijal pozvání vinárny Pavillon du Vin v Praze. Slavnostně zde otevřel nové prostory vinárny a zahájil tak degustaci svých vín, a tím i také malou oslavu svých 85. narozenin.

Pierre proslul v řadě komedii a filmů kdo by dnes neznal „Velký blondýn s černou botou“ jakoby nebyl. Málokdo ovšem ví, že kromě hraní je jeho velkou srdcovou záležitostí i víno . „Natolik mám víno rád, že jsem si před třiceti lety koupil dvacet hektarů vinic, abych ho mohl pěstovat.,“ komentuje Pierre Richard svoji lásku k vínu. Na pěstování révy se naučil, že nic není hned, ani víno. S pokorou a usilovnou prací vybudoval jedno z nejlepších vinařství, které nese jméno Chateau bel Eveque, což znamená Biskupství.

Starost a práce s vinicí je ale velmi náročná, a právě proto se letos Pierre doopravdy rozhodnul, že vše přenechá svému synovi. „Myslím si, že mu dávám ten nejhezčí dárek, jaký vůbec mohu darovat. Nerad bych, aby moje třicetiletá práce a dřina přišla vniveč. Věřím, že o vinici bude pečovat s láskou  a stejnou pílí, jako jsem pečoval já,“ sděluje s úsměvem Pierre.

Pierre a jeho cesta do Čech
Do České republiky Pierre zavítal primárně kvůli vína. „Minulý rok jsem Pierra pozval za naší vinárnu Pavillon du Vin, ale taky za nás jako dovozce jeho vín pro Česko. Pierre mi pozvání v červnu potvrdil, těšili jsem se , že s ním dodatečně oslavíme jeho nádherné 85. narozeniny a zároveň pokřtíme nové prostory vinárny Cafe du Vin,“ komentuje příjezd Pierra Richarda  Martin Kopecký spolumajitel vinárny Pavillon du Vin.

O vinařství
Vinařství slavného herce Pierra Richarda se nachází na poloostrově sv. Martin, kde je obhospodařováno 20 ha vinic v zařazení AOC, jejichž výnosy nepřesahují 25-30 hl/ha při produkci 80 000 lahví ročně. Výhradně ruční sběr, tradiční zpracování, původní technologie a v neposlední řadě vlastní výroba dubových sudů činí z tohoto vinařství jednoho z posledních typických představitelů regionu. Vinařství Pierra Richarda je držitelem několika významných domácích i zahraničních ocenění.

reklama

reklama

reklama

reklama